• ,, Poszukiwana, Poszukiwany ''

• W ścisłym centrum miasta, w pięknym ogrodzie stoi duży budynek o niezbyt ciekawej elewacji.Być może przechodzisz obok niego w drodze do pracy lub w czasie spaceru na popularną Uzbornię. Jeśli przechodzisz tamtędy wiosną, wczesnym latem lub jesienią, nim zobaczysz budynek- najpierw coś usłyszysz.. Dźwięk będzie niósł się głośno i wyraźnie. Może usłyszysz śpiew, śmiech , wesołe krzyki i inne radosne dźwięki, które czasami przypominają świergot ptaków z oddali..Już wiesz gdzie jesteś? Wiesz co słyszysz? Tak, jesteś obok najstarszego przedszkola w naszym mieście.Jego historia sięga 1949 roku, kiedy to decyzją ówczesnych władz Kopalni Soli założono „Przedszkole Żupy Solnej” przy ulicy Planty 10.Po pięciu latach, w 1954 cała społeczność przedszkolna przeniosła się do nowo wybudowanego budynku pod adresem: Kącik 7, gdzie swoją siedzibę przedszkole ma do dnia dzisiejszego.Jak łatwo policzyć od założenia placówki mija w tym roku 70 lat- okrągła, piękna rocznica,którą chcielibyśmy zaakcentować w naszej przedszkolnej codzienności.W murach naszego przedszkola wychowało się wiele pokoleń bochniaków.Najpierw przychodziły tu nasze babcie i dziadkowie, którzy gdy dorośli przyprowadzali swoje dzieci a później oni sami powierzali nam swoje pociechy. Dziś „tamte” dzieci, same mają dzieci, które teraz spędzają czas w przedszkolu. Wiele pokoleń, roczników.. Wiele spotkań, rozstań, przyjaźni, kłótni, czasem płaczu w przedszkolnej szatni, wycieczek, spacerów, rozbitych kolan, otartych nosów, zajęć edukacyjnych, zjedzonych naleśników, bali karnawałowych, spotkań z ciekawymi ludźmi. Występy, konkursy, uroczystości, przedszkolne wigilie i pochody pierwszomajowe. Czy wszyscy przeżywali to tak samo?Co się dzieje z tymi najstarszymi absolwentami naszego przedszkola? Jak się mają? Co zapamiętali z tamtych lat? Czy znajdzie się ktoś z tego pierwszego lub drugiego rocznika absolwentów przedszkola, kto by zechciał nam opowiedzieć o tym, jak zapamiętał „swoje przedszkole”?Jak to wtedy było? Jak wyglądał zwykły dzień przedszkolaka? Jakie przysmaki gotowanow przedszkolnej kuchni 70 lat temu?

Jesteśmy niezmiernie ciekawi tych historii zapisanych wspomnieniami.

Jeśli więc Państwo chodzili wiele lat temu do tego przedszkola lub znacie historie dotyczące naszej placówki, odezwijcie się do nas prosimy.. Chętnie z Państwem porozmawiamy, wysłuchamy wspomnień, czegoś się nauczymy i przekażemy to naszym przedszkolakom.

Poszukiwana, poszukiwany... być może szukamy właśnie Ciebie.

• Drodzy Rodzice :)

• Zachęcamy do śledzenia na stronie zakładki ,,galeria'' w której będą umieszczane zdjęcia naszych przedszkolaków.

• Zebranie z Rodzicami

• Drodzy Rodzice!

05.09.2019 r. tj. czwartek o godzinie 16.30, odbędzie się Zebranie z Rodzicami dzieci uczęszczającymi do naszego przedszkola. Zapraszamy do licznego udziału.😊😊

• Kochani rodzice Maluszków !!!

• W poniedziałek zapraszamy dzieciaki zaopatrzone w podpisane: pantofle na zmianę, zapasowe ubranie ( zostawiamy je w półeczce w szatni), pościel do spania ( kocyk, ewentualnie mała ! poduszka), piżamkę, dobry humor :) Reszta ustaleń na pierwszym zebraniu.

• Kopalnia Soli

• Drodzy rodzice przypominamy o jutrzejszej wycieczce do Kopalni Soli. Bardzo prosimy o odpowiedni strój najlepiej długie spodnie koszulkę z krótkim rękawem , bluze oraz adidasy. Prosimy aby dzieci przyniosły pusty plecak.

• Bajka Kot w butach w wykonaniu rodziców

• Bajka w wykonaniu rodziców naszych przedszkolaków na długo zostanie w pamięci wszystkich przybyłych gości tych większych i tych mniejszych, radość i uśmiechy na twarzach bezcenne. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie. Gorące podziękowania dla rodziców za wspaniałe aktorskie role. JESTEŚCIE WSPANIALI :) :)

Dziękujemy Panu Famielcowi za wykonanie zdjęć :)

• DZIEŃ DZIECA

• ,, W zdrowym ciele zdrowych duch'' - Dzień dziecka / zajęcia sportowe DRUŻYNA KANGURA/

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

• Kot w butach

• Bajkowa środa - Rodzice na scenie.

Rada Rodziców, Dyrektor i Grono Pedagogiczne Miejskiego Przedszkola nr 3 w Bochni

serdecznie zapraszają dzieci wraz z Rodzicami na przedstawienie teatralne pt.,, Kot w butach''.

Termin : 05 czerwiec 2019r.

Godzina 14:30

Miejsce Oratorium Św. Kingi w Bochni

• Dzień Mamy i Taty

• Mamo, Tato co Ci dam

tylko jedno serce mam

a w tym sercu róży kwiat

Mamo, Tato żyj 100 lat !!!!

ZAPRASZAMY DO GLAERII ZDJĘĆ

• Występy

• Dnia 30.05.19. /tj. czwartek/ odbędą się w przedszkolu występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty

godz. 13.15 grupa I - Biedronki

godz. ok. 13.45 grupa II - Motylki

godz. ok. 14.20 grupa III - Żabki

godz. ok. 15.00 grupa IV - Zajączki

Serdecznie zapraszamy Rodziców :) :)

• Teatr Skrzat

• Nasze Przedszkole odwiedził dziś Teatr ,,Skrzat'' z Krakowa, który przedstawił spektakl pt. ,, O Plastusiu co zabłądził w borze''.

Zapraszamy do galerii zdjęć laugh

• WYCIECZKA

• PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI WYCIECZKI KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 14.05.2019.

INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA DRZWIACH PRZEDSZKOLA ORAZ NA STORNIE INTERNETOWEJ W ZAKŁADCE OGŁOSZENIA.