• Wesołych Świąt

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, prawdziwego odpoczynku i zwolnienia rytmu życia. Niech świąteczny czas wypełnią chwile roziskrzone kolędą i wspomnieniami i by w gąszczu choinki odnalazło się pudełko, a w nim to jedno spełnione marzenie. Albo dwa.. WESOŁYCH ŚWIĄT..

• Pierniczki

• Świąteczne pierniczki w wykonaniu 4 latków.

Przepis na świąteczne pierniczki

SKŁADNIKI

OK. 30 SZTUK

• 2 szklanki (320 g) mąki pszennej
            • 2 łyżki miodu
            • 2/3 szklanki cukru
            • 1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
            • 20 g (1 torebka) przyprawy piernikowej (najłatwiej gotowej lub DOMOWEJ)
            • 2 łyżki masła
            • 1 jajko (+ dodatkowo 1 jajko do posmarowania)
            • około 1/4 szklanki ciepłego mleka
            • PRZYGOTOWANIE

• Mąkę przesiać na stolnicę, wlać rozpuszczony gorący miód i wymieszać (najlepiej nożem). Ciągle siekając, dodawać kolejno cukier, sodę i przyprawy, a następnie masło i jedno jajko.
            • Dolewając stopniowo (po 1 łyżce) mleka zagniatać ręką ciasto aż będzie gładkie, jednolite i będzie przypominało ciasto kruche (możemy nie wykorzystać całego mleka). Dokładnie wyrabiać ręką przez około 10 minut.
            • Na posypanej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na placek o grubości ok. 1/2 cm. Foremkami wykrajać pierniczki. Układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia w odstępach około 2 cm od siebie.
            • Wierzch posmarować roztrzepanym jajkiem (niekoniecznie jeśli pierniczki będziemy dekorować) i piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni (góra i dół bez termoobiegu) przez ok. 10 - 12 minut, w zależności od grubości.
          • Jubileusz 70-lecia Przedszkola 26.11.2019r.

• Serdecznie dziękujemy wspaniałym rodzicom za okazane wsparcie i zaangażowanie, wszystkim przybyłym gościom. Był to wspaniały dzień dla naszego przedszkola, pełen radości, zadowolenia, wspomnień związanych z 70 -tą rocznicą istnienia placówki. Jesteśmy wdzięczni za tyle pięknych słów gratulacji.Jak mówi tekst piosenki ,, Nasze przedszkole GÓRNICZY KĄCIK fajne jest'' i tak pozostanie. :) :)

• Straż Miejska 29.10.2019r.

• 5 i 6 latki odwiedzają Straż Miejską. Poprzez wspólne zabawy, śpiewanie i oglądanie teatrzyku dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się bezpiecznie poruszając się pieszo po mieście. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszych przedszkolaków. :D :)

• Jestem zdrowym przedszkolakiem

• Kiedy jesteś chory

dokładnie osłucha

Zajrzy do gardła,

Zajrzy do ucha.

A kto to taki ?

To przecież LEKARZ.

Dziękujemy Panu doktorowi Bernardowi Bukowskiemu- tatusiowi naszej Rozalki i Zosi, za uatrakcyjnienie 3 i 4 latkom zająć i za przybliżenie dzieciom ciekawej i odpowiedzialnej pracy lekarza.